Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25068)

Нега и убавина

Маски за лице со банана Доколку во кошницата со овошје се наоѓа зрела банана, тоа е одлична можност да направите маска за лице. Одамна е...

Каталонската пејачка Силвија Перез Круз на „Оффест“

Првиот во низата концерти на 19-от „Оффест“, кој годинава ќе се одржи во ноември, е настапот на фасцинантната каталонска пејачка Силвија Перез Круз. Таа,...

Откриена тајната на античкото египетско пишување

Тајната на еден од најзначајните зачувани египетски списи на папирус, стар повеќе од 2.000 години, беше откриена благодарение на модерната технологија. Научниците од Европскиот институт...

Исланд најмирољубива земја, Македонија на 62-то место

Списокот на најмирни места за живеење, според „Глобалниот индекс за мир 2020 година“, се заснова на три главни критериуми: социјална сигурност, количество внатрешни и...

Дали Васил Гарванлиев повторно ќе нѐ претставува во Ротердам

Македонија меѓу учесниците на „Евровизија 2021“ Европска радиодифузна унија (ЕБУ) соопшти дека учеството на „Песна на Евровизија 2021“, што ќе се одржи во холандскиот град...

Оперски гала-концерт на „Есенски музички свечености“

На 4 ноември 2020 г., со почеток во 20 часот, на сцената на Националната опера и балет ќе се одржи оперски гала-концерт, настанот е...

Македонската копродукција „Отворена врата“ кандидат за „оскар“ на Албанија

Играниот филм „Отворена врата“, дебитантски филм на младиот албански режисер Флоренц Папас, во кој Mакедонија учествува како копродуцент, е кандидат за „оскар“ на Албанија...

Откриени репрезентативни градби и луксузна керамика кај Градок

Археолошки истражувања на локалитетот Маркови Кули  Овој месец Институтот за старословенска култура - Прилеп го реализира проектот „Археолошки истражувања на локалитетот Маркови Кули - Градок,...

Панорама / Вистината за ковид-19 ќе се појави, тоа е апсолутно...

Белград - Во зградата на Европската служба за надворешни работи во Брисел се одржа нова рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина на ниво...

БиХ може да ја тужи Хрватска поради нуклеарен отпад на Трговска...

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека земјата нема да се откаже од поднесување тужба против Хрватска, доколку Загреб не се...

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) Episode 6 (https://animeplanet.cc/m/BZKx/ep-6) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet romance manga

Bakemonogatari (https://animefreak.ws/m/45X) Episode 15 at AnimeFreak one piece animefreak