7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 8:19

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25067)

Брестовац го состави тимот за дуелите со Финска и со Швајцарија

Првиот собир е утре, а официјалниот почеток на подготовките е со утринскиот тренинг в понеделник РАКОМЕТ Селекторот на македонската машка ракометна репрезентација Данило Брестовац го скрати...

Пирло: Барселона ни одржа корисна лекција

На мечот Јувентус - Барселона (0-2) изостана долго посакуваниот дуел Кристијано Роналдо - Лионел Меси ФУДБАЛ - ЛИГА НА ШАМПИОНИ Поразот на Јувентус од Барселона беше...

Гомеш: Европската суперлига е знак на себичност и алчност

Ди­ску­си­и­те за фор­ми­ра­ње на европ­ска­та су­пер­ли­га, ко­ја би ги вклу­чи­ла врв­ни­те ти­мо­ви од кон­ти­нен­тот, сѐ уште се во ра­на фа­за Предложената европска фудбалска суперлига е...

Советот за безбедност во постојано заседание

Советот за безбедност во следниот период се чини дека ќе мора да биде во постојано заседание оти земјава е исправена пред неколку сериозни предизвици...

Зошто е избран американскиот изборен вторник?

Уводот на текстов, почитувани читатели, е многу прост. На 3 ноември Американците ќе избираат иден претседател. Дали ќе гласаат за Доналд Трамп или за...

Селски трговец

Кога сте спремни да се откажете од своето минато, спремни сте да се откажете и од својата сегашност и иднина. Затоа власта не смее...