Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25065)

Здрава храна

Не чекајте да огладнете за да јадете Гладот е најсигурниот показател дека вашиот метаболизам работи нормално, но сепак, не би смеел да биде единствен показател...

Наизменично темпо при одење за побрзо слабеење

Одењето е наједноставниот начин за физичка рекреација. Дури и само половина час одење дневно може да влијае многу на здравјето, кондицијата и, секако, на...

Според НАСА, на Месечината има вода

Американската вселенска агенција НАСА потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. - Првпат потврдивме присуство на вода на страната на Месечината осветлена од...

Сондата со материјал од астероидот се враќа дома во 2023 година

Американската сонда конечно зеде примерок од астероидот. НАСА објави: „Сѐ помина совршено. Вечерва испишавме историја“. Четири години по лансирањето, американската сонда „Осирис-Рекс“ успеа да дојде...

Поради пандемијата, на портокаловите мајмуни им се заканува изумирање

Мајмуните умираат од жолта треска, а поради рестриктивните мерки, за што причина е пандемијата, научниците не можат да ги вакцинираат Ширењето на ковид-19 во Бразил...

Занимливости

Црквата „Св. Богородица Пештанска“ - пештерска црква Црквата „Св. Богородица Пештанска“ се наоѓа кај селото Пештани во Општина Охрид. Во неа се зачувани фрески, кои,...

Панорама

Атина - Вчераутро во грчкото пристаниште Пиреја се судри португалски товарен брод со грчкиот воен брод „Калисто“. При судирот беа повредени двајца воени морнари,...

Турција уапси седуммина осомничени членови на Исламска држава

Турција Турските власти во Анкара уапсија седуммина осомничени членови на екстремистичката група Исламска држава, кои подготвувале напади, истакна јавниот обвинител на Анкара. Уапсените, како што пренесуваат...

Регионот во недостиг од медицински персонал поради вирусот

Најсериозна е ситуацијата со недостиг од доктори и медицински персонал во Хрватска, но и во Словенија и во БиХ, каде што заразата се шири...

Доаѓа дигиталното евро

Централните банки низ целиот свет развиваат виртуелни верзии на своите валути, најмногу поради фактот што постои намалена физичка употреба на готовината како средство за...

How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode Preview at AnimeFreak old animefreak

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full at website https://animeflix.nl animeflix another