21.8 C
Skopje
24.7.2021 - 9:47

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25056)

Тајните на убавиот изглед на Никол Кидман

Нега и убавина Холивудската ѕвезда Никол Кидман, иако има 53 години сѐ уште изгледа прекрасно, а неодамна на медиумите им откри некои свои трикови за...

Првото што го правите наутро открива многу за вашето здравје

Според неодамнешниот извештај од Клиниката за истражување на нарушувања во спиењето во Кливленд, САД, ако често чувствувате потреба да го одложувате алармот по добар...

Нобеловец тврди дека постоел уште еден универзум пред нашиот

Добитникот на Нобеловата награда за физика, сер Роџер Пенроуз, тврди дека постоел уште еден универзум пред Големата експлозија, а доказот за тоа сè уште...

Практикувајте уметност на бавен начин на живот

Ако ви е доста од трчање и стрес Луѓето во Јапонија го користат зборот „укино“ за да го опишат својот став спрема бавниот начин на...

Скопскиот дувачки квинтет одржа „брз“ концерт на „Златна лира“

Во рамките на фестивалот „Златна лира“, Скопскиот дувачки квинтет одржа концерт на сцената на Музејот на револуционерната борба, во изведба на Марија Јаќимовска -...

Денови на македонска музика Омаж на Благој Цанев со настап...

Втората сезона на 43. Денови на македонска музика се отвора со малите, но големи уметници, светски наградуваните Ивана Мазнејкова и Ана Мазнејкова. Нивниот концерт,...

Панорама

Белград - Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека на состанокот со специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, ја изразил целосната посветеност на Белград за...

Ја губи ли Балканот контролата над коронавирусот

Во почетокот на годината, додека Европа со загриженост го следеше развојот во Италија, Шпанија и во Франција, на Балканот беше мирно во однос на...

Каде е Македонија во глобалната рецесија

Домашните експерти посочуваат дека е очекувано Македонија да има поголем пад, но дека прогнозите за тоа како ќе се одвива економскиот раст во 2021...

Азербејџанскиот гас доаѓа!

Вклучувањето на Македонија во проектот ќе овозможи диверзификација на маршрутите за пристап до природен гас не само за нашата земја, туку и за Централна...