Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25040)

Животни

Разгалените кучиња повеќе страдаат од алергии Истражувањето на ветеринарните експерти сугерира дека до 20 отсто од осум милиони кучиња во Велика Британија страдаат од алергии...

„Амазон“ воведе домашен дрон што се користи како аларм

„Амазон“ направи дрон со мали димензии што има вградена камера и кој може да се користи во внатрешноста на куќа или стан. Првенствено е...

Руски научници пронајдоа универзален антибиотик

Научниците од Државниот универзитет во Тјумен, заедно со колегите од другите руски научноистражувачки институти, први во светот пронајдоа универзален природен антибиотик што ја надминува...

Порт Ројал – најозлогласеното место на светот!

Во јануари годинава, во Порт Ројал е одржан настан за кој многу Јамајчани мислеа дека нема никогаш да го видат. Првпат по четириесет години,...

Уличните фотографии на Манчевски на изложба и во книга

Изложба на фотографии на Милчо Манчевски, насловена „Таму“, ќе биде отворена на 1 октомври во Музејот на современата уметност во Скопје, во 20 часот....

Убавина што не познава граници

„Скриеното богатство на Македонија“ во Дубровник Изложбата „Скриеното богатство на Македонија - убавина што не познава граници“ на авторката Бранка Хајдиќ е отворена на 23...

Панорама / Осветена општина

Подгорица - Во Никшиќ, Беране и во Андриевица, од 28 септември до 12 октомври, ќе биде забрането напуштање на станбените згради од 22 до...

Дипломатијата и притисоците над помалите народи

Договорот меѓу Србија и Косово, кој беше потпишан во Белата куќа, е одраз на политиката на притисоци на големите сили над малите народи, но...

Туризмот е шанса за руралните подрачја

Туризмот е развојна шанса за руралните подрачја, при што треба да се избегне протокот на урбаниот и масовниот туризам во тој простор, истакнуваат експертите...

Поттикнувањето на приватната потрошувачка со калкулирани импликации врз приходната страна на...

Кога ќе започне примената на мерката „Викенд без ДДВ“? Што всушност значи таа? Која е целта и какви би биле проекциите од неа? Која...

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 18 at website https://animefreak.ws. See more animefreak attack on titan

Haikyuu!!: To the Top 2nd Season (https://crunchyrollfree.com/m/VEMl) Episode 12 at Crunchyroll crunchyroll free premium account 2020