Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25038)

Новата сезона на НБА ќе трае и за време на олимпискиот...

КОШАРКА Комесарот на НБА-лигата, Адам Силвер, изјави дека неговата „најдобра претпоставка“ е дека следната сезона нема да почне барем до јануари, згора рече дека подоцнежниот...

Де Брујне, Левандовски и Ноер во трка за наградата на УЕФА

Си­те по­бед­ни­ци УЕФА ќе ги објави на 1 октом­ври ФУДБАЛ - ИЗБОР ЗА СЕЗОНАТА 2019/2020 Најдобриот стрелец на Лигата на шампионите (ЛШ), Роберт Левандовски, голманот на...

ИХФ ќе тестира нови правила за уште поголема динамика во ракометот

Се предвидува при пасивна игра бројот на дозволени додавања да се намали од шест на четири, а ИХФ ќе тестира и правило за почеток...

Концепт „Квалитетно општество за сите“

Парадоксално е и самото барање да се делат субвенции за вработувања по етнички клуч. Имено, никој во оваа држава не е граѓанин од втор...

Највлијателни Македонци во бугарската историја

Не знам дали во софиските книжарници или антикварници може да се најде книгата што е објавена пред дваесетина години во Бугарија во која беа...

Кога историјата си поигрува со Македонија: како станавме меѓународен безбедносен...

За работите да станат појасни за сѐ ова што ѝ се случува на Македонија на надворешнополитички план, па и на внатрешен, мора да се...