6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 13:04

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25031)

Панорама / Чекор назад за Косово!

Белград - Во првите две недели од почетокот на наставата во основните и во средните училишта во Србија, вкупно 52 ученици и 20 вработени...

Парламентарец осуден за рекет

Бугарија Бугарскиот окружен суд го осуди заменик-претседателот на парламентот и шеф на мала опозициска партија на четири години затвор за изнуда пари од сопственик на...

Има ли финансиски злоупотреби во одбраната за воени злосторства?

Комплексниот систем за давање правна помош што го користи косовското министерство за правда е нетранспарентен, со што косовската јавност нема увид во користењето на...

Најевтино во Штип, најскапо во Охрид

Податоците што ги објави Државниот завод за статистика укажуваат дека цените на продуктите во малопродажба се разликуваат од еден до друг град во Македонија....

План за отпорност на кризи

Економиите во многу земји се во слободен пад. Дали ќе успеат да се вратат на старите патеки или ќе се соочат со катастрофа? Што...

Продолжува нагорниот тренд во економската обнова

Покрај песимизмот во изминатите шест месеци, поголемиот дел од светската економија продолжи да бележи знаци на забрзана обнова од кризата што беше предизвикана од...

Македонија очекува поддршка од соседите во преговорите за членство во ЕУ

Премиерот Зоран Заев упати порака од форумот во Грција „Преговорите за членство во Европската Унија би можеле да траат пет, шест или седум години, во...

Светската наука развива можности за вакцина против ковид-19 кај животните

Во Македонија досега не е забележано присуство на корона кај животни. За жал, бројот на испитувањата што се правени во изминатиот период е занемарлив,...

Mеридијани

Палестина - Нема да има мир на Блискиот Исток додека трае израелската окупација на палестинските територии, реагираше палестинскиот претседател Махмуд Абас по потпишувањето на...

Трамп иницира нов „историски“ договор меѓу Израел, Бахреин и ОАЕ

Трите држави од Блискиот Исток воспоставија формални односи на свечената церемонија што ја најави новата ера во регионот Израел потпиша историски дипломатски договор со две...

Watch Case Closed Episode 937 at website https://animeheaven.pro animeheaven boruto

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 9 at website https://kissanimeonline.com. See more your name kissanime