-0.2 C
Skopje
5.12.2021 - 3:28

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25029)

Домување

Сода бикарбона за поубави растенија во вашата градина Содата бикарбона е едно од најмоќните средства што секој го има дома. Се користи за чистење и...

Замижи и пушти го филмот да тече

Славенички концерт на „Бајага и инструктори“ во Скопје „Ова не е само најголем концерт што периодов се одржал во регионот туку и во цела Европа“,...

Книга за односи со јавноста од Каролина Мицевска

„Односите со јавноста, социјалните медиуми и јавното мислење“, првата стручна книга од новинарката Каролина Мицевска, дописничка на „Нова Македонија“ од Прилеп, ќе биде промовирана...

Во Копенхаген е отворен музеј на среќата

Среќата е едно од најубавите чувства, но секој ја доживува на поинаков начин, а има и такви што веруваат дека вистинската среќа не е...

Ментални блокади и како да ги решите

Понекогаш сме свои најголеми непријатели без да бидеме свесни за тоа. Дали ви се случило и покрај силната желба да направите нешто, сепак да...

Панорама / Вистината зад реалното шоу

Атина - Премиерот на Македонија, Зоран Заев, денеска и утре ќе оствари работна посета на Грција. Како што соопштуваат од владиниот кабинет, Заев ќе...

Повик за враќање на туристите

Србија Српскиот кризен штаб за борба против коронавирусот донесе одлука сите граѓани на Србија што престојуваат во Црна Гора, Хрватска и во Босна и Херцеговина...

Договорот Србија – Косово исфрли на површина двајца нови потенцијални нобеловци

Зачестените предлози балканските држави да ја добиваат Нобеловата наградата за мир се само уште една потврда дека овој простор сѐ уште се наоѓа во...

Како би требало да функционира идеалното општество

Низ историјата многу земји поминаа низ период на помала или поголема инволвираност на државата во економскиот живот. Периодот на пандемијата, односно кризата, повторно го...

Белорусија на крстопат

Во последниве пет години Александар Лукашенко води сѐ помалку за него препознатлива надворешна политика, далеку од стереотипите што обичниот граѓанин во Македонија и во...