Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25014)

Русија со максимален ефект се пласира во четврт-финалето

ИНТЕРНЕТ-ШАХОВСКА ОЛИМПИЈАДА Репрезентацијата на Русија (група Ц), предводена од Алксандар Гришчук и Јан Непомнијашчи, е единствената во т.н. Врвна дивизија, која на Шаховската олимпијада (ШО),...

Чуден мирис

Цуцулко е малечок, но тој веќе знае да брои до... до сто. Кога мајка му ќе го праша колку е часот, тој погледнува во...

Mеридијани

Лондон - Британскиот премиер Борис Џонсон ги повика родителите да ги испратат своите деца на училиште во септември, објаснувајќи дека тоа ќе биде клучниот...

Ангеловски в сабота ќе го соопшти списокот за новата сезона на...

Собирот на репрезентативците е закажан за понеделник, во Скопје, каде што ќе се тренира до мечот со Ерменија. Ќе нема поголеми измени во составот,...

Од есенва УЕФА ќе крои нов систем на натпревари?

ФУДБАЛ Претседателот на Европската фудбалска унија (УЕФА), Александер Чеферин, најави дека ќе се разговора за задржување на годинашниот формат во Лигата на шампионите (ЛШ) и...

По правиот пат сигурно и среќно се движиме!

Етика за млади Постарите може да им кажат на помладите дека идеалите тешко се остваруваат. Исто така, тие може да им укажат дека животните замисли,...

Кингсли Коман веќе има 20 трофеи во кариерата

ФУДБАЛ Кингсли Коман (24), стрелецот на победоносниот гол во финалето на фудбалската Лига на шампионите, беше прогласен за најдобар играч на натпреварот, во кој Баерн...

Изменето детско секојдневие

ОД МОЈ АГОЛ:м-р Татјана Гогоска, авторка и новинарка Со светлосна брзина ни се менува животот на сите, а тоа има најсилно влијание на детското живеење....

Фантастичниот тимски настап беше клучниот момент

Секој играч напредуваше сезонава. Затоа и освоивме три трофеи. Ова се случува само кога играте како тим, рече тренерот на Баерн, Ханс-Дитер Флик, по...

Нема подобар лекар друг од д-р Овошје и д-р Зеленчук!

Можеби не сте знаеле, но за суперздравје и за супервиталност постои и суперхрана. Суперхрана се токму едни малечки плодови, кои може да бидат црни...