16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 13:16

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25007)

Време е ЕУ да се соочи со расизмот

На Европејците им е непријатно да зборуваат за структурниот расизам. Но тоа е реалноста за милиони луѓе на континентот и треба да се реагира...

Инциденти што за малку ќе предизвикале нуклеарна војна

Од упади на животни до неисправен компјутерски чип што чинел помалку од еден долар - алармантно долгиот список на инциденти покажува колку лесно може...

Како се станува премиер

Преседанот што сега го наметнува ДУИ не е прв од ваков вид во Македонија. Затоа и текстот е насловен: „Како се станува премиер“. Затоа...

Прав ваксер не се боде со руска вакцина

Само што ќе излезе руската вакцина, глобалистиве веднаш ќе западнат во антируска хистерија. Секоја будала што до вчера се потсмеваше со луѓето за коронавирусот,...

Картагина треба да биде разурната! (Carthago delenda est)

На прашањето како гледате од денешна перспектива на падот на Катица Јанева, Димитар Апасиев лаконски искажа една филозофија, која малкумина ја разбраа: „Другпат, со шестици...