38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 19:41

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25006)

Исчистена голема градежна депонија во Берово

Во рамките на активностите на Општината за почиста и поубава животна средина за сите, деновиве темелно беше исчистена депонијата за градежен отпад во близината...

Швајцарска донација од 114.000 евра за кичевската болница

На кичевската болница ѝ беше предадена донација од швајцарската хуманитарна организација „Исламик Релијеф“ во износ од 114.000 евра. Донацијата се состои од ново болничко...

Багерите спасени, продолжува ископот на јаглен

Со натчовечки напoри на сите вработени, кои неколку дена деноноќно работеа на санирање на последиците од големите поплави што ги зафатија рудниците во РЕК...

Пендаровски му го додели мандатот на Заев

Лидерот на СДСМ по добивањето на мандатот обелодени дека во моментот нема обезбедено парламентарно мнозинство, но во рок од 20 дена, а можеби и...

Се шират измамничките интернет-купувања

Лажните комерцијални интернет-страници и профили на социјалните медиуми, речиси, се идентични со оние на познатите брендови. Нудат повеќе начини за контактирање на продавачот, можност...

Стрес-тест за стотици илјади граѓани и компании

Пропаѓањето на банката со себе повлекува многу нејаснотии и неизвесност за стотици илјади граѓани, кои имале сметки и депозити во банката, и за голем...

Кастратовиќ: Со текот на времето ќе се подига квалитетот на нашата...

Најефикасни во составот на Металург беа пикерот Бранко Канкараш и десните бекови Мартин Серафимов и Никола Потиќ, со по четири гола, додека, пак, кај...

Спортски вести

Русија ја плати казната од Светската атлетика од 6,3 милиони долари Руската атлетска федерација (РУСАФ) ја плати казната од Светската атлетика од 6,3 милиони долари...

Преку Работнички до репрезентативната мрежа

Никој не ме тераше, едноставно сакав да бидам голман, да бранам, ништо друго не ме интересираше. И не се каам, напротив, се чувствувам комотно...

ПСЖ се спасуваше во судиското продолжение

Аталанта водеше со 1-0, но ПСЖ со двата гола, во 90-та и во 93-та минута направи пресврт, победи со 2-1 и се пласира во...