Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24988)

Медицински совети

Попладневниот сон е добар за срцето Ако имате навика да спиете попладне, не грижете се, тоа не е ништо лошо, велат стручњаците. Напротив, попладневниот сон...

„Епл“ сака да стане целосно јаглеродно неутрален

Компанијата „Епл“ на својата интернет-страница објави дека во наредните 10 години сака да ги намали емисиите на јаглерод диоксид на нула во целокупниот синџир...

Најдепресивните работни места

Работните места главно се стресни, но има и занимања што голем број луѓе ги доведуваат во депресија. Американскиот институт за ментално здравје спроведе истражување...

За 40-от роденден Жизел Бундхен насади 40.000 стебла

Бразилската манекенка Жизел Бундхен, која е и амбасадорка на ОН за добра волја, на специфичен начин одлучи да ѝ се заблагодари на мајката природа...

„МКЦ за Скопје“ – во сеќавање на катастрофалниот земјотрес

„МКЦ за Скопје“ е насловен мултимедијалниот настан што в недела, 26 јули, ќе го организира Младинскиот културен центар во спомен на 57-годишнината од скопскиот...

Лиметата го намалува ризикот од дебелина, дијабетес и од мозочен...

Лиметата е цитрусно овошје што се користи за да ѝ се даде подобар вкус на храната и е вообичаен додаток во мексиканската, виетнамската и...

Дензел Вашингтон и Џулија Робертс во новата семејна драма на...

Дензел Вашингтон и Џулија Робертс ќе ги играат главните улоги во новата семејна драма на Нетфликс „Остави го светот зад себе“, пишува „Вераети“. Филмот е...

Розенкранц и Вулф промовираат ТВ-мрежа за забавни вести

Клодија Розенкранц и Едријан Вулф, двајцата ветерани од ТВ-индустријата што го претворија квизот „Кој сака да биде милионер?“ во глобален феномен, промовираат телевизиска мрежа...

Македонски издавач на виртуелен саем на книги во Кина

Од денеска до 31 јули, во Кина ќе се одржи Првиот меѓународен виртуелен саем на книгата, на кој ќе учествува и македонската издавачка куќа...

Премиерата на „Тенет“ одложена до понатамошно известување

По неколку промени во датумот на премиерата, продукцијата „Ворнер Брос“ одлучи комплетно да го отстрани филмот „Тенет“ на Кристофер Нолан од нивниот календар до...

I want to eat your pancreas (https://funimationfree.com/m/QyW7) Episode Full at website https://funimationfree.com. See more funimation app ps4

Watch The Rising of the Shield Hero Episode 9 (https://animefreak.ws/m/zgad/ep-9) at AnimeFreak animefreak boku no hero