Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24982)

Медицински совети

Помага за детоксикација на телото: со потењето се ослободуваат токсини, кои инаку може да предизвикаат негативни последици на нашата кожа, како што се акни,...

Бигорексија – болест од која страда секој 10-ти маж

Бигорексијата е целосно спротивна на анорексијата (која е карактеристична за жените) и таа денес погодува илјадници мажи што се стремат кон совршен изглед и...

Пет најголеми грешки што ги прават луѓето кога ќе се разболат

Со намера што побрзо да оздрават, многумина прават грешки, кои не само што можат да го одолжат оздравувањето туку може да се предизвикаат и...

На глобално ниво годишно се фрлаат околу 92 милиони...

Новите модни трендови водат до тоа секоја година да се фрла големо количество облека, а сето тоа има огромно влијание врз животната средина. Поради...

Полицајци продавачи на дрога и на цигари

Проблеми со корумпирани полицајци и цариници имаат речиси сите држави низ светот. Во Британија се откриени повеќе случаи кога полицајци што биле задолжени за...

„Дизни“ најавува нова анимирана серија „Војна на ѕвездите“

Нова анимирана серија „Војна на ѕвездите“, фокусирана на елитната група клонови, ќе почне да се прикажува на стриминг-платформата на компанијата „Волт Дизни - Дизни...

Изложба „Визии на детството“ на Горан Боев

Во ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп, вечерва, со почеток во 19.30 часот, ќе биде отворена изложбата на слики „Визии од детството“...

Даниел Крег најдобар Џејмс Бонд на сите времиња

Според анкетата на порталот Лед бајбл“, глумецот Даниел Крег е прогласен за најдобриот Џејмс Бонд досега. Крег во анкетата се бореше со сите легендарни...

Семејството на Боб Марли сними нова верзија на „One love“ за...

Членовите на семејството на Боб Марли снимија нова верзија на неговата легендарна песна „One Love“, како поддршка на напорите на УНИЦЕФ за создавање подобар...

Книжарниците во Велика Британија забележуваат пораст на продажбата

Речиси 4 милиони книги беа продадени во Велика Британија во првите шест дена, откако повторно се отворија книжарниците поради пандемијата, пишува „Гардијан“. Според официјалниот...