31.8 C
Skopje
31.7.2021 - 20:58

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24959)

Сопруги и сестри водат црни бизниси

Расте бројот на жени на високи функции во мафијата. Тие им се очите на уапсените наркошефови, сопруги што ја вршат работата. Одлични се во...

Спортски вести

НБА објави протоколи дури на 113 страници! Подготвувајќи се за продолжување на сезоната кон крајот на јули во изолираната околина на спортскиот комплекс „Дизни ворлд“...

Фудбалот без публика не е вистински!

Во Премиер-лигата на празни стадиони се одиграа првите два меча во продолжението од сезоната.  Фудбалерите со едноминутно молчење им оддадоа почит на починатите од...

Завршницата на ЛШ на мини-турнир во Лисабон, можно и пред публика

Натпреварите во Лига Европа ќе бидат комплетирани во четири града низ Германија, Дуисбург, Диселдорф, Гелзенкирхен и Келн Европската фудбалска унија (УЕФА) ги потврди најавите дека...

Елмас со Наполи го освои Купот на Италија

Во финалето во Рим, Наполи го совлада Јувентус со 4-2 на пенали Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го освои Купот на Италија со Наполи, победувајќи...

Вируси во политиката

Епидемијата на етноцентрично дејствување на албанските партии во Македонија трае со децении и тоа е многу поопасно и со потрагични последици од коронавирусот. Тој...

За македонскиот антимакедонизам (триесет години подоцна)

Македонија е на прагот на уште едни избори што може да се оквалификуваат како историски. Не поради СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ или за нивните лидери,...