Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24938)

Нега и убавина

Тајните на привлечноста на Корејките Корејските жени, кои се познати по својата убавина, младоликост и беспрекорен тен, ги користат овие трикови, а тоа можете да...

Градината на Мариja Антоанета во Версај се обновува

Доколку го истражувате дворецот Версај, ќе забележите дека не се сите градини беспрекорно средени и прикажани во најдобро светло. Всушност, Градината на кралицата е...

Викендов „Си стар стрим фестивал“

Четвртиот фестивал „Си стар“ официјално е одложен за 2021 година, но организаторите од тимот на „Егзит“ се погрижија на датумите кога требаше оригинално да...

Хотел со нула ѕвезди на отворено во Швајцарија

Хотелот на отворено, кој настанал од желбата да се истакнат убавините на швајцарските Алпи, ова лето ќе продолжи со својата работа на многу необичен...

Боби Серафимовски сними песна со саксофонистката на Род Стјуарт

Познатиот македонски музичар и композитор Боби Серафимовски гради успешна музичка кариера и надвор од нашите граници, а во светската музичка и филмска продукција е...

Друштвото на филмските работници одбележува 70 години

Друштвото на филмските работници на Македонија, кое е основано на 21 мај 1950 година, навршува 70 години постоење. Големиот јубилеј ќе биде свечено одбележан...

Александар Прокопиев во светска хаику-антологија

Истакнатиот македонски писател Александар Прокопиев е објавен во рамките на антологијата на светската хаику-поезија насловена „Длабока светлина“, каде што се застапени 460 автори од...

„Метрополитен“ нема да се отвори до средината на август

Музејот за уметност „Метрополитен“ во Њујорк го одложи својот датум на повторно отворање од 1 јули до средината на август или „можеби неколку недели...

Занаетот на изработка на бакарни тепсии изумира

Ако до пред две-три децении единствениот кичевски казанџија Коста Галиман пред најголемиот верски празник Рамазан имаше безброј нарачки на бакарни тепсии за правење питулици,...

Европска поддршка за македонскиот филм

Фестивалот „Македокс“ доби поддршка од 27 илјади евра, а македонскиот филм во развој „Најсреќниот човек на светот“, во режија на Теона Стругар Митевска, е...