Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24937)

Градските зелени површини со ново руво

Берово Го нема повеќе старото и запуштено парковско зеленило, а јавните зелени површини во Берово деновиве добиваат ново руво. Секојдневните активности на екипите на градското...

Улиците во Пештани, Трпејца и во Љубаништа со нов асфалт

Охрид Изминативе денови интензивно се одвиваат работни активности за асфалтирање улици во неколку населени места во Охрид. Надлежните велат дека ваквите активности ќе продолжат и...

Секој во својот тапан си чука

По две лидерски средби без договор за терминот за одржување на изборите, впечатокот во јавноста е дека дипломатите во земјава темелно и внимателно ги...

Костурницата во црквата „Св. Кирил и Методиј“ чека пари за да...

Прилеп Во подрумот на прилепската црква „Св. Кирил и Методиј“, или меѓу народот попозната како параклис, во центарот на градот, се наоѓа костурница во која...

Билтен

Пронајдена марихуана во Синѓелиќ На паркинг на улицата Методија Андонов-Ченто во Скопје, полициски службеници од СВР-Скопје го лишиле од слобода С.Т. (20) од Скопје затоа...

Желбата за здравје е половина здравје

Општо е познато дека здравјето е уметност на живеењето. Но исто така е познато дека повеќето македонски граѓани не живеат во согласност со оваа...

Осудени на смрт преку видеоврска

За да го спречат ширењето на коронавирусот и на тој начин да се заштитат себеси и вработените во судскиот систем, судиите од судот во...

Без трки во Венген од 2022 година?

АЛПСКО СКИЈАЊЕ Швајцарската скијачка федерација објави дека еден од најпознатите скијачки центри каде што се одржуваат трките на Светскиот куп (СК) од сезоната 2021/2022 повеќе...

Холанд во полна брзина – 41 гол три години пред Роналдо...

Ниту Роналдо ниту Меси не постигнале 41 гол во една сезона како тинејџери, за разлика од Холанд, кој досега има 41 гол, на возраст...

Бах прифаќа дека ЛОИ 2020 ќе треба да се откажат ако...

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, рече дека Игрите во Токио ќе треба да бидат откажани ако пандемијата на коронавирусот го оневозможи...