Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24919)

Техно

„Спејс-екс“ успешно ја тестира ракетата „Старшип“ Американска компанија „Спејс-екс“ презеде голем чекор во развојот на новата ракета „Старшип“, која е дизајнирана за патување во длабоката...

Топењето на мразот поголема закана од коронавирусот

Според снимките на сателитите, мразот на Арктикот би можел да исчезне некаде околу 2029 година, предизвикувајќи огромно забрзување на глобалното затоплување и дестабилизација на...

Филмските фестивали се обединуваат во корист на СЗО

Додека фестивалите низ целиот свет ги затвораат своите врати или ги одложуваат настаните, „Трибека ентерпрајсес“ и Јутјуб имаат заедничко решение за глобалната публика. „Ние...

Кинеската мисија на Марс ќе започне годинава

Кинеската вселенска агенција го откри името на својата мисија на Марс, која се планира да започне оваа година. Мисијата на Марс е наречена „Тјанван-1“,...

Железницата ќе го замени воздушниот сообраќај?

Процесот на поврзување на поголемите европски градови со железницата како алтернатива на воздушниот сообраќај е бавен, но во последните години има сѐ поголем број...

Дарежливиот културен рај на музејот „Ван Гог“

Музејот „Ван Гог“ во Амстердам сега се приклучи на долгиот список на галерии и музеи што виртуелно ги отвораат своите врати за виртуелна посета...

Музејот на градот Загреб потсети на југословенската недела на хигиената

Музејот на градот Загреб на својата фејсбук-страница деновиве објави интересни податоци од музејскиот споменар, кои се однесуваат на важноста на редовното одржување на хигиената,...

Паметни лифтови, осамени работници, без туристи

Архитектурата по коронавирусот Од антибактериски месинг-рачки за врати до широки, добро вентилирани булевари, нашите градови и згради отсекогаш биле обликувани од болести. Така, колерата влијаеше...

Панорама / Препораки за ковид-туризам

Приштина - Кандидатот за нов премиер на Косово, Авдулах Хоти од Демократскиот сојуз на Косово, за вчера најави дека партиите ќе потпишат договор за...

Белграѓани масовно изнајмуваат викендички за Први мај

Србија Можноста за прогласување полициски час од четврток во 18 часот до пет часот в понеделник, во Србија го раздвижи пазарот на недвижности со зголемената...

By the Grace of the Gods (https://animeplanet.cc/m/pywy) Episode 12 at website https://animeplanet.cc. See more manga anime planet

Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 13 at website https://gogoanime.be tokyo ghoul gogoanime