Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24884)

Здрав како дрен

Сите знаеме дека ако сакаме да ја превенираме болеста и да се одбраниме од вируси и бактерии, треба да го подобриме имуниот систем. Тешко...

Ретро-парчињата мебел ќе го освежат вашиот дом

Домување Во последно време сѐ попопуларно е мешањето на стилови и спојувањето на старото и новото, што во еден простор создава чуда. Ретро-столовите во боја...

Петнаесетминутен тест за коронавирус

Производителот на текстил и хемиски производи „Кубаро индустрис лтд.“ деновиве изјави дека од следната недела ќе започне со продажба на комплети за тестирање, развиени...

Во САД стопирана биографијата на Вуди Ален, ја сакаат Французите

Додека американската издавачка куќа „Хачет“ одлучи дека сепак нема да ја објави контроверзната биографија на Вуди Ален, францускиот издавач „Едишнс сток“ е истраен во...

Панорама

Приштина - Косовската влада го прифати барањето на косовскиот министер за здравство Арбен Витиа и прогласи вонредна состојба во јавното здравство поради коронавирусот, соопшти...

Јахтата на Тито продадена за 51.000 евра

Министерството за одбрана на Црна Гора минатата година заработило 1,8 милион евра од продажба на вишокот вооружување и воена опрема, вклучувајќи ја и продажбата...

Дејтон недоволно „отпорен“ на коронавирусот

Поделеноста на надлежностите во областа на здравството, според принципите на Дејтонскиот договор, се манифестира преку отстуство на координнирани активности од централно ниво на власт...

Бизнис – инфо

Рекордно намалување на цените на горивата Регулаторната комисија за енергетика рекордно ги намали цените на горивата. Синоќа на полноќ бензините поевтинија за 7,5 денари, а...

Психолошка поддршка за граѓаните

Клиниката за психијатрија ќе почне со телефонска психолошка поддршка на граѓаните што се во самоизолација, родителите што се ослободени од работа, односно што имаат...

Неопходни се итни мерки за ублажување на ударот врз...

Одложување на плаќањата на даноците, првенствено на ДДВ за компаниите што се најпогодени од владините мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, финансиска поддршка...