38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 19:44

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24879)

СКОПСКО – инфо

Во Општина Бутел архивата ќе работи и попладне Општина Бутел, покрај дежурниот телефон 075 249-314 на кој граѓаните можат да пријавуваат најразлични комунални проблеми, го...

ЈСП ги дезинфицира автобусите, приватните и таксистите чекаат одлуки

Превентивни мерки во јавниот превоз Дополнителната (вонредна) дезинфекција ќе се врши секојдневно, до добиените нови препораки од надлежните институции, кои ја следат состојбата со коронавирусот....

Наместо ракување, поздравување со нога

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за време на неодамнешната посета на Брисел, наместо да се ракува со своите домаќини, во случајот со генералниот секретар...

Затворени градинки и училишта и забрана за масовни собири

Комисијата за заразни болести вчера презеде заострени мерки за превенција од ширење на коронавирусот, кои потоа беа усвоени од Владата, откако завчера во текот...

Номадот Ацо Шопов, 3

Александар Прокопиев Вчудовиден од нивната убавина коњот летна кон девојките, се мушна меѓу нивните ѕвездени боски за да отпочине и за да ги заборави поројните...

Превентивни мерки и за шаховскиот Турнир на кандидати

Светската шаховска федерација (ФИДЕ) внимателно ги следи најновите случувања во врска со коронавирусот, притоа појаснувајќи дека Турнирот на кандидати за предизвикувач на светски првак...

Македонија против Франција за пласман на СП 2021

Дуелите со Французите се важни за да покажеме што знаеме и умееме против еден силен ривал. Тие ќе ја имаат улогата на голем фаворит,...

Во Шпанија без публика, во Италија целосна пауза до 3 април

Во двете најсилни фудбалски лиги во Шпанија, Ла лига и Лига 2, по препорака од Министерството за здравство и спортскиот совет, натпреварите во наредните...

Нападот на Ливерпул против одбраната на Атлетико

Европскиот првак Ливерпул, вечерва (21 часот), го пречекува Атлетико во обид да ја анулира негативата од еден гол од првиот меч (0-1) во Мадрид,...

Откажани претстави, концерти, изложби…

Националната галерија на Македонија информира дека со оглед на случувањата поврзани со потенцијалното ширење на коронавирусот и мерките на претпазливост, кои ги препорача Министерството...