20.8 C
Skopje
23.6.2021 - 3:35

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24876)

Договорен прекин на огнот во сириски Идлиб

Русија и Турција се договорија да соработуваат во Сирија. Досега повеќепати беше прогласуван прекин на огнот, кој не се почитуваше Прекинот на огнот договорен од...

Светот ја гледа Кина како водечка економска сила

Мнозинството граѓани од повеќе земји ја избраа Кина како водечка економска сила во светот, покажуваат резултатите од анкетата спроведена од американскиот истражувачки центар „Пју“,...

Што се случува кога ќе се исклучи интернетот

Интернет-услугите лани намерно биле исклучени над 200 пати во 33 земји во светот, покажуваат податоците на групата за дигитални права „Аксес нау“ Маркос Лема, еден...

Двојно предавство во најава

Евентуалното стационирање мигранти кај нас, за што Европа веќе отворено крои планови, а нашите сервилни политичари немаат срце да одбијат, не само што длабоко...

Тоа што ќе се случува, веќе се случило

Јас не знам зошто воопшто и одиме на избори. Еве, Филип Рикер нека објави кој останува на власт и нема да има потреба да...

САД, Косово и Македонија

Уште долго, ЕУ нема да биде важен фактор на меѓународната сцена. Како што и самите оценуваат, немаат алатки за таква улога. Имаат економска и...