Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24856)

Коронавирусот ја одложи и Ф1-трката во Шангај

Како резултат на ширењето на коронавирусот, одложена е и кинеската гранпри-трка во Формула 1, која требаше да се одржи на 19 април во Шангај,...

Голем раст на вредноста на НБА-клубовите

Според „Форбс“, просечната вредност на кошаркарски НБА-клуб годишно се зголемува за 14 отсто, стапка што го надминува растот на клубовите во американски фудбал (НФЛ,...

Магдевски: Целта на овој подмладен тим, секако, е ЕП

Сметам дека во Скопје ќе пресудат нашата играчка енергија, желба за победа, пожртвуваност на теренот и, секако, публиката, која ќе биде нашиот шести играч,...

Бомбата на Макрон или баздливата северноатлантска прегратка

Поттикнат не толку од долгата и славна историја на разногласието во неговата земја, колку од фактот што по брегзит, Франција останува единствена членка на...

Метонимискиот карактер на Македонија

Македонското прашање не е политичко прашање, како што е поставено сега, и затоа не е решено - тоа е народно прашање, кое ќе го...

Како да ја превенираме појавата на хемороиди и да ги ублажиме...

Покрај присутните генетски предиспозиции, најчести фактори што придонесуваат за појава на хемороиди се: физичка неактивност (продолжено седење или стоење), исхрана сиромашна со растителни влакна,...