Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24844)

Ни треба закон за ЈО што не е спротивен на Уставот

Без разлика кои се и какви се коментарите и очекувањата кај различните политички кујни, не смее да се занемари или, пак, да се изостави...

Опасен отпад бил складиран на диви депонии надвор од ОХИС

Во истражувањето што го спроведе нашиот весник се дојде до изненадувачки, но истовремено и вознемирувачки сознанија за тоа како со децении се депонирал опасниот...

Токио го претстави дрвениот монтажен олимписки објект

Објектот, направен од 40.000 парчиња дрва донирани од 63 општински влади, по Игрите ќе биде демонтиран и дрвата ќе им бидат вратени на општините....

Каратистите се на одличен пат кон олимписката норма

Верувам дека покрај Павлов, на татамите во Токио ќе настапат Јакупи или Арсовски оти двајцата се во иста категорија, вели селекторот на македонската карате-селекција...

„Бојклоп“ на ФА-купот разумен став против многуте мечеви!

Менаџерот Клоп, најави дека во реваншот Ливерпул ќе настапи со резервниот тим и оти тој нема да биде на тренерската клупа, односно тимот ќе...

Премиерлигашите не сакаат да трошат пари во зима

Помалото трошење пари во јануари во текот на минатите години покажува дека на зимскиот преоден рок, на средината од сезоната, сѐ повеќе се гледа...

Спорт-инфо

Само Мугуруза не е носителка меѓу полуфиналистките Романката Симона Халеп, шампионката од Вимблдон, и Шпанката Гарбине Мугуруза се втората полуфинална женска двојка на тенискиот гранслем-турнир...

Не е тајна дека сите сме во јавна соба

Сепак, за нивото на развојот на општеството, во случајот, за неговата дегенерација, најмногу зборува состојбата во правосудството. А тука веќе ниту еден закон не...

За кого неработна недела?

И надвор од секторските разлики, интересно е да се следи како левицата во мултикултурна држава заговара неделата да биде неработен ден, што е засновано...

Синуситис – сериозен проблем што бара подолготраен и дисциплиниран третман!

Компликациите од нелекување субакутен или хроничен синуситис може да бидат спуштање на инфицираниот секрет во долните дишни патишта со рецидивни бронхитиси со можно оштетување...