11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 20:15

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24819)

Одлична игра на двајцата најмлади во победата над Кувајт

Македонската машка ракометна репрезентација со победа го отвори подготвителниот циклус во пресрет на Европското првенство (ЕП) што во јануари треба да се игра во...

Клоп го критикува играњето два меча со само 48 часа пауза

Нема причина да им дадете на екипите помалку од 48 часа да играат уште еден натпревар во Премиер-лигата. На телото му треба одредено време...

Годината со еден збор – ВАР

Многумина се на ставот дека главниот ефект на ВАР е уништување на драматичноста на натпреварите што е интегрален дел од популарноста на фудбалот, коментира...

Метла за фантомите

За да престане поигрувањето со терминот фантомизација на македонските граѓани пред секој изборен циклус, државата треба најпрво преку попис да утврди колку сме, бидејќи...

Го чекаме изгревот на зората на новата доба

Главното мото под кое се дејствува во државата е: работи за лична корист, а на општа штета. Нема милост за македонската „напатена душа“, за...

Заветот на солзите

Само оние што не ги виделе болката, понижувањето, очајот и солзите на жртвите на комунизмот, не може да ја доловат длабочината на злото што...