Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24811)

Макрон прогласен за поглавар при посетата на Брегот на Слоновата Коска

Францускиот претседател Емануел Макрон за време на неговата посета на Брегот на Слоновата Коска и на неговиот 42-ри роденден му беше доделена титула на...

Најактивните во училишниот весник станаа врвни писатели и професори

Ристо Ќортошев во спомен на соученицит од гимназијата „Цветан Димов“ Од крајот на 1944 година секоја недела имавме работни акции во или надвор од градот,...

Мараја Кери ја заокружи божиќната турнеја со настап во Њујорк

Мараја Кери успешно ја заврши својата турнеја „All I Want For Christmas Is You“, со последен настап во „Медисон сквер гарден“, Њујорк.Таа заблеска на...

Масимо Савиќ во февруари во Македонската филхармонија

По три години пауза, Масимо Савиќ, еден од најквалитетните пејачи на Балканот, омилен кај скопската публика, на 3 и 4 февруари ќе одржи два...

„Топол дом за сите“ – песна за незгрижените деца

Деновиве во Скопје се снима новогодишна песна и видео за неа со наслов „Топол дом за сите“, која е посвета од децата што поголемиот...

Панорама

Белград - Во регионот, од 2015 година, се регистрирани 625 напади на медиумски работници, од нив 221 се однесуваат на Србија. Информациите за нападите...

Малта ги враќа децата на српските работници

Министерството за надворешни работи на Србија од надлежните органи на Малта побара одржување средба за да се добијат појасни информации за прописите со кои...

Државата ќе исплатува половина од платата на повратниците

Државата ќе покрива половина од минималната месечна плата, доколку Бугарите што работат во странство се вратат во земјата и почнат да работат во малите...

Елитите во Белград и во Загреб со пораки за иднината и...

Политичките елити во Србија и во Хрватска се заглавени во непресушната кал на национализмот или шовинизмот, што се покрива со божемен патриотизам и родољубие....

Бизнис – инфо

И во декември слаб раст на економијата во еврозоната Економијата во еврозоната расте во декември со истото слабо темпо како и во ноември, поради намалената...