Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24804)

Промовирана енциклопедијата „Кинески мозаик“

Илустрираната енциклопедија „Кинески мозаик“ од Виктор Урумов деновиве беше промовирана во книжарницата „Литература.мк“ во издание на „Арс ламина - публикации“, а меѓу другото беше...

Во слава на Хлестаков

Кон претставата „Ревизор“ на дипломираните студенти на ФДУ во класата на Мими Таневска Србиновска Хлестаков е симбол за вечниот живот на земјата. Хлестаков не лаже,...

Панорама

Софија – Во Бугарија за 30 отсто поскапело свинското месо во однос на лани, а неколку дена пред Божиќ цената продолжува да расте. Една...

Црковниот имот без тапија станува државна сопственост

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за слобода на вероисповед со кој се предвидува црковен имот и објекти да се прогласат за државна...

Бизнис инфо

Значително се ограничува снабдувањето со нафта Организацијата на земји-извознички на нафта (ОПЕК) и групата на независни производители, на чело со Русија, постигнаа договор за значително...

Пазарот на зеленчук и кооперирањето

Производството на зеленчук е особено важно не само за земјоделството туку за целата македонска економија. За производство на зеленчук се ангажираат 52 илјади хектари...

Со секоја моја скулптура сакам да зборувам за Македонија

Синиша Новески, скулптор Синиша Новески, кој е роден во Македонски Брод, смета дека ова мало гратче му дало вулканска творечка енергија да чекори по...

Месото поскапува пред секој празник

Наближуваат новогодишните и божиќните празници, а, како по обичај, домашните трговци пред секој поголем празник ги покачуваат цените на месото, кои оваа година отидоа...

Пониски цени за крајните потрошувачи?

Директорот на Национални енергетски ресурси посочува дека со приклучувањето на гасоводот во Грција ќе добиеме стабилен и сигурен пазар за снабдување во регионот, ќе...

Законот за јазици не го помина филтерот на Венецијанската комисија

Во официјалното соопштение, комисијата ги поздравува македонските власти што имаат волја да ја подобрат јазичната состојба на заедниците, но предупредува за посебно широката примена...

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime: Tales - Veldora's Journal (Dub) Episode Full (https://funimationfree.com/m/0GmP/ep-1) at website https://funimationfree.com watch fruits basket season 2 funimation

Watch World Trigger 2nd Season Episode 1 at website https://animefreak.ws. See more my hero academia animefreak