-2.2 C
Skopje
24.1.2022 - 11:27

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24802)

Џон Бон Џови отвора ресторани за сиромашни

Популарниот пејач Џон Бон Џови отвори два ресторани во кои сиромашните што се гладни, а немаат можност да купат храна, можат да добијат бесплатен...

Кога познатите ќе го одврзат ќесето

Мајкл Џордан има две клиники за пациенти без здравствено осигурување Мајкл Џордан, кошаркарската жива легенда и миленик на многу генерации вљубеници во магијата на овој...

Скарлет Јохансон во нови филмски авантури во „Црна вдовица“

Марвел го објави првиот трејлер за новиот филмски спектакл „Црна вдовица“. Во главната улога се појавува русокосата Скарлет Јохансон, која ја игра Наташа Романоф....

Седум филма со кои ќе заборавите на здодевноста

Кога не знаете што да направите со себе, ви недостига добро друштво, а надвор врне и не е баш за излегување, ви предлагаме неколку...

Објавена „Дора Мар и Минотаурот – мојот живот со Пикасо“ од...

Издавачот „Блесок“ деновиве ја објави книгата „Дора Мар и Минотаурот - мојот живот со Пикасо“. Приредувачка на познатиот црн бележник на фотографката и муза...

„Војна на ѕвездите“ доби и кабуки-верзија

Претставата „Војна на sвездите Кабуки - Реносуке и трите лајт-сејбери“ синоќа во Токио беше на програмата на Јапонскиот театар Јапонскиот театар подготви кабуки-верзија на „Војна...

На Милан Кундера му е вратено чешкото државјанство

На светски познатиот писател Милан Кундера му е вратено чешкото државјанство од неговата родна Чешка, 40 години по неговото одземање. Чешкиот амбасадор во Франција Петр...

„Медена земја“ на врвот на листата на најдобри филмови на „Њујорк...

Документарецот „Медена земја“ го продолжува својот успешен пат со уште неколку награди и номинации на престижни филмски манифестации. Најнова во низата признанија е наградата...

Панорама

Сараево - Пратеникот на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер, во Сараево изјави дека Западен Балкан и натаму е приоритет на...

ЕУ-перспективата и блокадата на Макрон на соочување во Загреб

По француската блокада на пристапните преговори со Македонија и со Албанија, спротивно на очекувањата на претседателот на Франција Емануел Макрон, кој отворено се противи...