20.8 C
Skopje
30.7.2021 - 3:47

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24774)

Подгреана бриселска чорба

Емануел Макрон, како добар познавач на „француската кујна“, им приреди изненадување за балканските гости. Со неговото вето за доделување датум за Македонија и Албанија,...

Духот на провинцијата

Најлесната работа за еден (уморен или мрзлив) колумнист е да се препушти на инерцијата, па под влијание на секојдневното рециклирање на глупоста да ги...

Што му прави стресот на нашиот мозок

За стресот зборуваме секојдневно: стрес дома, на работното место, на улиците, во сообраќајот, кај децата во училиште, во економијата, во политиката... Всушност, без стрес,...