Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24725)

Утре и задутре ќе се прска против комарци

На подрачјето на Скопје во раните утрински часови в четврток и в петок, односно утре и задутре ќе се реализира петтата фаза од таканаречената...

Пајак-службата не запира со кревање непрописно паркирани возила

Специјалните пајак-возила само за седум дена од јавните површини подигнале 120 непрописно паркирани возила. Изминатата недела, од 26 август до 1 септември, од вкупниот...

Внатре, надвор, на маргините или низ вода

Експертите, иако се убедени дека новата европска администрација има аманет од досегашната во заминување дека сработеното на Македонија во однос на нејзиниот евроинтегративен пат...

Попусто ли се потрошени и труд и време и пари

И покрај потрошените над десет милиони евра, институцијата што требаше на голема врата да го воведе, поточно во апсолутна мера да го практикува принципот...

„Лајка“ се формира – бездомните кучиња уште се без дом

Од градот сѐ уште нема потврда од кога „Лајка“ ќе почне да работи. Она што најмногу бараат граѓаните е тргање на кучињата скитници од...

Супермоќта на спанаќот

Спанаќот е одлична храна. Преполн е со голем број нутриенти, а е нискокалоричен. Зелените листови се важни за кожата и за косата. Исто така,...

Европскиот првак ангажира тројца, најраздвижено било во Лил

Вкупно над 550 фудбалери летово направиле трансфери во или од 32-та клуба од ЛШ, кои до синоќа на полноќ имаа рок да пријават листа...

Шпанските клубови најактивни на трансфер-пазарот

Трите најскапи трансфери летово со над 100 милиони евра ги направија Атлетико, Барселона и Реал, кои за купопродажба на фудбалери потрошиле вкупно над 800...

Кој ќе биде најдобар – Ван Дајк, Меси или Роналдо

Тие беа во трка за минатонеделната награда на УЕФА, а сега се на листата и за признанието од ФИФА, за постигнатите успеси во минатата...