11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 21:55

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24688)

Допинг-случај ретроактивно му донесе титула на Фрум на Вуелта

Тоа се случи откако беше утврдено дека победникот во 2011 година, Хуан Хозе Кобо, користел недозволени допинг-средства, па сега Крис Фрум има седум грантур-победи,...

Неизвесно е учеството на Гауф во главната ждрепка за САД опен?

Според правилата на ВТА за возраст, таа не може да добие покана за настап за гранслемот, но може да учествува во квалификациите Неизвесно е учеството...

Китинов: Тројката доминира, но испливуваат квалитетни тенисери

Сепак не можеме да претпоставиме дали тие што ќе застанат по нив на врвот ќе ја имаат нивната доминација или ќе бидат уште подобри,...

Мелбурн домаќин на Ф1 до 2025 година

Гранпри-трката во Формула 1, за големата награда (ГН) на Австралија во Мелбурн, ќе продолжи да се вози најмалку до 2025 година. Трката се вози...

Јувентус нуди тројца играчи на Манчестер јунајтед за Погба!

За слична трампа, за Нејмар, размислуваат и бараат начини за реализација Барселона и ПСЖ Според пишувањето на „Кориере дела сера“ кое го пренесуваат и повеќе...

Младинките ќе разигруваат за петто место во Б-дивизијата

Македонската женска младинска репрезентација одигра епизодна улога во групната фаза на ЕХФ-шампионатот, Б-дивизијата за ракометарки до 19 години, и не успеа да обезбеди пласман...

50 години од историскиот чекор за човештвото

Претседателот на САД, Доналд Трамп, бара од НАСА до 2024 година да ги врати своите астронаути на Месечината, нагласувајќи ја вселенската трка со Кина....

Дебакл на македонските претставници во ЛЕ

Три клуба, Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи не ја минаа првата квалификациска рунда Трите македонски клуба, Академија Пандев, Македонија ЃП и Шкупи, неславно, уште...

„Орион“ е столбот на идните лунарни мисии на САД

Основен темел на американскиот план за враќање на Месечината е леталото „Орион“. Но тоа е само еден дел. Другиот е ракетата што ќе го...