10.2 C
Skopje
29.11.2021 - 16:18

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24672)

Што се случи со моралниот капитализам?

Во каква економија веруваат демократите? Џо Бајден бара „строги работнички закони и даночни прописи што ќе ја наградат средната класа“. Берни Сандерс сака да...