Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24670)

Утре ќе има турнир во коњички прескокнувања

„Јунскиот коњички турнир“ и 3-то коло од отвореното Државно првенство во прескокнување пречки за 2019 година, ќе се одржат утре, со почеток во 10...

Групите А и Б се речиси исти како лани

Вардар и сезонава во ЛШ ќе игра со Монпелје, Веспрем, Киелце и со Мешков, а и во другата група се пет тима што играа...

Германија против Шпанија седми пат во финале на ЕП

Во полуфиналните дуели на ЕП за фудбалери до 21 година, Германија беше подобра од Романија (4-2), а Шпанија од Франција (4-1). Овие две селекции...

Реализиран кампот на Металург – инкубаторот на ракометни ѕвезди

Задоволни сме и среќни што успешно го реализиравме 14-то издание на летниот камп, кој помина во одлична работна атмосфера, рече директорот на Ракометната академија...

Како да се спаси трансатлантскиот сојуз

Норберт Ретеген Наместо да чекаат Трамп да си замине од Белата куќа, САД и Европа треба да направат значајни напори. Американците треба да сфатат дека...

Од кол на кол…

Како тоа може да си дозволиме да дојдеме до ситуација и него, мислам на Ердоган, како високопочитуван и ценет авторитет да го донесеме да...

Загубениот дух на Г20

Хавиер Солана Јапонија е домаќин на својот прв дводневен самит на Г20, кој почна вчера. Првичниот собир на лидерите на Г20, во ноември 2008 година,...

Јас сум феноменален

Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите, само под услов од трибините да се исфрлат граѓаните на „Северџанистан“, затоа што...

Можел ли Гоце да се декларира како Македонец?

Ако денес, по 150 години, Македонците во Бугарија, членка на ЕУ, сѐ уште не можат да се декларираат како такви, како можел да го...

Watch Naruto Episode 110 (https://animeflix.nl/m/R3dg/ep-110) at website https://animeflix.nl. See more dragon ball animeflix

How Not to Summon a Demon Lord Episode 12 at website https://animefreak.ws anime freak one piece