Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24624)

Кои прашања меѓусебно си ги поставија Гордана Сиљановска-Давкова и Стево Пендаровски

ЕКСКЛУЗИВНО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ КАНДИДАТИ Во пресрет на вториот круг на претседателските избори, на 5 мај, редакцијата на првиот македонски дневен весник „Нова Македонија“...

Гамбит Асеко СЕЕ освои седум младински титули

Гамбит Асеко СЕЕ од Скопје е најуспешен клуб на првенството на Македонија за млади во шах (од осум до 18 години), кој се одржа...

ПСЖ сонува за реванш каков што имаа Целје, Берлин, Фленсбург…

ПСЖ в недела ќе брка негатива од 10 гола за пласман на фајналфорот, на мечот дома со Киелце. Во минатото, во ЛШ двоцифрена разлика...

Трпеливиот Меси повторно ја направи разликата

Ливерпул играше во стилот на Барселона, отворено, со висок пресинг, напаѓачки, со поголем посед на топката, но не умееше да ги искористи своите шанси....

Чекајќи го датумот

Додека го чекаме датумот, можеме барем да го искористиме и времето за да сфатиме дека никој однадвор не може да ни ја среди државата...

Избор на претседател – чекајќи го месијата

Ортодоксните Евреи и по илјадници години сѐ уште го чекаат месијата. Неортодоксните граѓани на Македонија, уште ден-два до изборот, го чекаат спасителот - новиот...

Едно писмо од Македонија до папата, кое остана неодговорено

Пред неполни сто и триесет години едно писмо испратено од Македонија до папата можеше да го промени текот на историјата. Скопскиот митрополит Теодосиј Гологанов...