Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24617)

Кој би рекол – Ворхол и Мунк биле сродни души

И Ворхол и Мунк загубиле родител во времето кога имале 14 години, што можеби придонело за нивните морбидни стравови. Додека ја завршувал својата серија...

Иконите од Музејот на градот Скопје пред јавноста

Ова е прво прикажување на збирката како единствена целина, при што на пошироката јавност ќе ѝ се овозможи поаналитичко запознавање со иконографскиот и стилско-ликовниот...

Сомнителен пакет пронајден на школскиот брод „Јадран“

По извршената контрола на школскиот брод „Јадран“, воената полиција пронашла повеќе десетици килограми непозната материја за која се сомнева дека е дрога, со што...

Балканските термоцентрали пред неизвесна транзиција

Електроцентралите на јаглен во Западен Балкан се посебни загадувачи на околината и по влезот во Европската Унија мораат да платат висока цена за да...

Само еден отсто од жените во Македонија земаат плата повисока од...

Од вкупниот број вработени во земјава, 60,8 проценти се мажи, а 39,2 отсто се жени. Најновите податоци од Државниот завод за статистика покажуваат економски...

Граѓаните постојано се соочуваат со скриени банкарски трошоци

Банкарските експерти се согласни дека клиентите мора да имаат доволно информации за тоа кои се трошоците за банкарските услуги и со колкава фреквенција тие...

Мирен изборен ден, без посериозни нарушувања

Одзивот на првиот круг од претседателските избори, кој го соопшти ДИК некаде по 15 часот на редовната прес-конференција, изнесуваше 28,89 отсто од приближно 75...

Бирократијата и негрижата ги јадат вредните цркви и џамии

Поради несоодветна грижа многу од тие средновековни сакрални објекти се распаѓаат, но во земјава имаше и случаи кога поради несоодветна грижа и ненавремена реакција...

Опасни пукнатини кај сојузниците на НАТО

САД се закануваат дека Турција ќе биде исфрлена од НАТО, а Германците негодуваат за визијата на Трамп за Алијансата Самитот што се одржа во Вашингтон,...

Тбилиси – беспрекорно функционирање на хаосот

„НОВА МАКЕДОНИЈА“ ВЕ ВОДИ НИЗ ГРУЗИЈА (2) Ако некогаш сте посакале да патувате низ историјата, а не сте можеле зашто времеплов сѐ уште не е...

Spirit Chronicles (https://kissanimeonline.com/m/MVBQ) Episode Preview at KissAnime boku no hero academia kissanime

Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 21 at website https://funimationfree.com. See more funimation price