1.7 C
Skopje
18.1.2020 - 17:13

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24568)

„Хеј хо“ на „Ласт експедишн“ е посвета на андерграунд-сцената

Песната блика со енергија, го има нашиот препознатлив звук, но и нова свежина. Нејзиното добро прифаќање е голем поттик за нас да продолжиме со...

Оливија Њутн-Џон – слава помешана со тага и болка

Оливија Њутн-Џон е харизматична пејачка и актерка. Таа е и кантавторка, претприемачка, активистка за здрава животна средина, за правата на животните и поборничка за...

Годинава најмногу материјал за „Бубамара“, ама не е смешен!

Законите, вработувањата, тендерите, политичарите, договорот, името, речиси сѐ беше опфатено со препознатливиот хумор на „Бубамара“ Доза сатира, зашеќерена со хумор и многу музика, емоции... ја...

Правни празнини за родителското право на премиерката Брнабиќ

Веста за партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ, која неделава стана мајка и роди син, предизвика мноштво позитивни и негативни реакции на социјалните мрежи...

Се очекуваат нови инвестициски проекти од Италија

Пласман на италијански козметички производи на пазарот во државава, трговија со прехранбени и вински производи, соработка на туроператори, инвестиции во обновливи извори на енергија,...

Сивата економија ги „фарба“ и стопанството и државата

Најчести форми преку кои се манифестира сивата економија се затајување данок, неправилности во примената на Законот за работни односи, висок степен на мито и...

Една ноќ во харемот

Во тесните скопски сокаци и куќи се случувале најразлични љубовни драми. Без оглед дали актери на тие настани биле необразовани луѓе или интелектуалци. Симпатичната...

Малите сипаници се вратија на голема врата

Морбилите лани зеле 136 илјади животи низ светот, додека во Македонија од почетокот на епидемијата се регистрирани три смртни случаи кај невакцинирани деца на...

Во кој затвор се сели Ел Чапо

Објектот е максимално обезбеден и изолиран поради што е наречен Алкатраз на Карпестите Планини

Вистината најдобро ги демантира лажните вести

Откако полицијата ги демантира шпекулациите за околностите на исчезнувањето на неколкумина млади скопјани и нивна наводна поврзаност со трговија со органи, експертите повторно објаснија...