Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24542)

Од летните трансфери, цената на Хернандез најмногу скокнала

Младиот, 20-годишен француски интернационалец, Килијан Мбапе, напаѓачот на ПСЖ на фудбалскиот пазар вреди 218,5 милиони евра, објави фудбалската опсерваторија на Центарот за интернационални спортски...

Романија без посакуваниот Клејбурн против Македонија

Познати се 15-те кошаркарски репрезентативци на кои романскиот селектор Тудор Костеску може да смета на последните два претквалификациски дуела, против Македонија (21 февруари во...

Нов меч од серијата големи пресврти на гранслемите

Сонот на Серена за осми триумф во Мелбурн го прекина Каролина Плишкова од Чешка во четврт-финалето, и тоа на сензационален начин, победувајќи ја со...

Металург денеска со С. Рафаел ја заокружува турнејата во Франција

По триумфот на турнирот во Гренобл, Металург загуби од Екс ан Прованс во меч во кој тренерот Брестовац им даде шанса на помладите играчи...

Се замолуваат децата да паузираат со дишењето?!

Не зборуваме за подобри социјални политики, подобар економски статус, развиена инфраструктура, туку станува збор за воздух! Сигурна сум дека од другите држави кога нѐ...

Кога вонредноста станува редовност

Ценејќи ги аргументите за, легитимноста на Преспанскиот договор и амнестијата, како и успешноста на претседателските избори, и против, можен застој во реформите, се чини...

Кој е посилен – избирачите или прелетувачите?

Колку и да се обидуваат некои да пронајдат нешто многу загадочно и да разберат зошто Заев по големиот број акробации и компромиси при обезбедувањето...