Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24526)

Нискиот стандард и грижите го јадат божиќниот дух

Божиќ е магичен за децата и им ги исполнува срцата со топлина и радост, затоа што само такви информации им се складираат во сеќавањата....

Пет причини поради кои постојано сте уморни

Многу нешта влијаат врз квалитетот на животот, но еден од најважните фактори е спиењето. Доколку во текот на ноќта често се будите, спиете лошо,...

Серијата „Сенки над Балканот 2“ ќе открие три историски тајни

Второто продолжение на телевизиската серија „Сенки над Балканот“ на режисерот Драган Бјелогрлиќ, во која настапуваат и познати македонски актери, во својата втора сезона, што...

Серии чиј крај ќе го гледаме годинава

Од „Оринџ ис д њу блек“ до „Биг бенг тиори“, во прилог 11 серии што ќе завршат годинава 1. „Игри на престолот“ (2011) Немојте да очекувате...

Сандра Булок има решение за водењето на „оскарите“

Сѐ уште не е објавено кој ќе ја води церемонијата за доделувањето на „оскарите“ во февруари, откако комичарот Кевин Харт се повлече, по протестот...

Енди Ворхол и неговата бескрајна љубов за Божиќ

Елена Мартиник („Вајдволс“) Кога се зборува за Енди Ворхол, вообичаено Божиќ не е она што ни паѓа прво на ум. А сепак Ворхол, еден од...

Се затвораат обложувачниците и казината

Во Албанија стапи во сила законот со кој се затвораат обложувачниците и електронските казина, кои ќе можат да работат под одредени услови и објекти. Ова...

Балканот под снежна покривка

На целата територија на Бугарија вчера паѓаше снег, а најголема снежна покривка се очекуваше во централните делови на Северна и на Јужна Бугарија, особено...

Застрелан син на имотно семејство во Сараево

Наследникот на богато семејство, 30-годишниот Милош Остојиќ, е убиен завчера во источно Сараево, во класична заседа. Тој е ранет пред клубот „Спарта“, а од...

Бугарски камионџии најавуваат блокада на Брисел

Бугарските превозници подготвуваат масовен протест во центарот на Брисел, поради донесување на т.н. пакет „Макрон“, а доколку предлозите бидат донесени, ќе бидат погодени превозниците...