3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:55

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24464)

Чурлевски на местото на Миркуловски

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Раул Гонзалес, го скрати списокот на 20 ракометари на кои ќе смета за претстојниот собир за одигрување на квалификациските...

Алкалоид без здив во финишот, Гамбит Асеко Сее пријатно изненади

Жалам што не ја освоивме шампионската титула иако бевме на чекор до неа. Посебно сум задоволен што тројца наши играчи освоија индивидуални медали, вели...

Повеќе лајкови, повеќе бомби?

Во ерата на социјалните медиуми, вашите објави на Фејсбук и на Твитер може да одлучат што ќе се случува на бојното поле На 18 ноември...

Неонацистичките тенденции на АФД

Германските разузнавачи се двоумат дали да ја надгледуваат Алтернатива за Германија (АФД), но неонацистичките идеи се присутни во партијата Досието беше подготвено за националното раководството...

Митови за сексуалното насилство

Жена нападната во темна уличка е честа филмска сцена. Се тврди дека повеќето силувања се извршени од непознати лица. Други митови велат дека „вистинската“...

Протнувања

Мојата тема за протнувањата има осврт за еден посериозен тек на настаните врзани со процесот на имплементација на договорот од Преспа. Коѕијас поднел оставка......

Убиствена колумна

Ете, Зоќи Заев ќе ја мажи ќерката Македонија. Одлучил да ја дава за богат зет. Нормално дека тој одлучил, што има женска челад да...

Тајните фондови на Коѕијас и пеколниот план на Атина

Повеќе сум склон да верувам дека целиот овој политички земјотрес во Грција е добро изрежиран и испланиран за да се влијае врз Македонија, колку...