Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24413)

Валповка најдобра на турнирот на Металург

Во пресрет на почетокот на новата натпреварувачка сезона, пионерската екипа на Металург во изминатите два дена беше домаќин на детски ракометен турнир (генерацијата 2004/2005),...

Се повлече пилотот што го запре Шумахер

Фернандо Алонсо, третиот и најмлад дебитант во историјата во Формула 1 и светски првак од 2005 и 2006 година, одлучи да стави крај на...

Шкендија се прости од ЛШ, поправен во ЛЕ

Во реваншот во Скопје, Шкендија повторно загуби од австриски Салцбург, 0-1 (во првиот со 0-3) Екипата на тетовска Шкендија, фудбалскиот првак на Македонија, се прости...

Прва „шестка“ за Алкалоид

На три кола до крајот, води Алкалоид со максимални осум бода, пред Гамбит Асеко СЕЕ со седум и Прилеп со шест По трите победи во...

Отворено писмо на приватните специјализанти до премиерот

Почитуван премиер, г. Зоран Заев, Ви се обраќаме ние, приватните специјализанти, преку отворено писмо до јавноста, бидејќи вистината треба да има што повеќе сведоци. На панел-дискусијата...

Референдумот во хаос

На таквата препорака да се раздвои референдумот од избори, Владата донесе одлука да се вклучи во кампањата за референдумот. Како гласачите да направат разлика...

Човекот на Заев

Гревот на Велковски и дрскоста на Заев не ги намалува ниту шпекулацијата дека, сега веќе поранешен, директор на бирото е жртва на внатрепартиски пресметки...

Доаѓаат филмови и гости од Индија до Исланд

На отворањето вечерва ќе бидат прикажани краткиот филм „Вај-фај Плаза Куба“ на Андријан Келтерборн и долгометражниот документарец за мачките во Истанбул, со наслов „Кеди“...