12.8 C
Skopje
13.6.2021 - 7:24

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24404)

Дали навистина јадеме здрава храна?

ПАЗАРИТЕ ПРЕПОЛНИ СО РАЗНОВИДНИ ОВОШЈА И ЗЕЛЕНЧУЦИ Во услови кога загаденоста на воздухот е голема, квалитетот на животот е драстично опаднат, граѓаните се обидуваат билетот...

Што мислат Американците за трговските односи на САД?

Американскиот претседател Доналд Трамп воведе двоцифрени царини против кинески стоки во вредност од десетици милијарди долари, што го поттикна Пекинг да наметне одмазднички тарифи...

Девет сезони англискиот првак не ја одбранува титулата

Во истиот тој деветгодишен период, Баерн шест пати по ред беше првак на Германија, Барселона двапати по двапати беше првак во низа во Шпанија,...

Тотенхем ќе биде шампион ако Интер не победи со три-четири гола...

Англиски Тотенхем и италијански Интер се единствените тимови што можат да триумфираат во шестото издание на Интернационалниот куп на шампионите во фудбал, кој се...

Убиството на српскиот адвокат се заплеткува во разузнавачките води

Му пресуди ли на Драгослав Миша Огњановиќ тајната снимка за англиската вмешаност во војната на Косово Педи Ешдаун, претставник на британскиот премиер Тони Блер, нелегално...

Колкава е навистина руската моќ над Германија?

Анализа И претседателот на САД, Доналд Трамп, и голем број високи функционери во неговата администрација јавно изразија изненадувачки отворен став во кој се вели дека...

Треска и Матка одлични организатори на ЕП во кајак спуст и...

На ЕП настапија над 250 кајакари од 16 земји, меѓу нив и седуммина од Македонија Прекрасната патека на реката Трска во кањонот Матка крај Скопје,...

По 13 години, можно е црн мршојадец да ја надлета Македонија

Последниот црн мршојадец што некогаш се гнездел на територијата на Република Македонија е забележан во 2005 година По 20 години од исчезнувањето на последните единки...

Металург денеска почнува со подготовките за новата сезона

Металург повторно ќе го има најмладиот состав, со просечна возраст од 20,6 години, со кој ќе се натпреварува на трите фронта - Лигата на...