10.3 C
Skopje
22.4.2019 - 0:37

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24403)

Граѓаните сѐ почесто си го осигуруваат животот

Kај осигурувањето на животот се забележува тренд од двоцифрен пораст како резултат на зголемениот интерес и поголемата свесност на населението за осигурувањето на животот Севкупен...

Стоп за паметните телефони и во нашите училишта?

Во пресрет на први септември, сериозните просветни системи го забрануваат паметниот телефон во училиштата Професорите не можат да одржат час зашто учениците висат на телефон...

Градот вторпат ќе прска против ларви од комарци

Градот Скопје информира дека во следниот период ќе се врши втората фаза од прскањето против ларви од комарци на подрачјето на главниот град. Авионската...

Дивите пазарџии се преселија пред поликлиниката на Бит-пазар

Дивите продавачи на Бит-пазар зазедоа нова територија и сега секој вторник и петок организираат цел пазар пред поликлиниката на Бит-пазар. На земја, во канти...

Какви пораки испрати државниот врв на Илинден

Амбиентот што провејуваше во Македонија на одбележувањето на Илинден, темелниот датум за постоењето на македонската држава, годинава во себе ја содржеше димензијата на историскиот...

Се ближи најжешкиот дел од летото!

Сувото и топло време во поголемиот дел од Европа ќе потрае уште две-три недели, додека на Балканот и во подрачјето на централниот и источниот...

Eдноставни и практични фенгшуи-совети

Уредувањето на домот според кинескиот фенгшуи-метод зема сѐ поголем замав во светот. Сѐ повеќе луѓе се одлучуваат својот дом да го уредат според фенгшуи-принципите...

Почна првото Европско спортско првенство – спектакл со голема ТВ-поддршка

На програмата се осум спорта, кои и без овој вид организирано првенство ќе ги имаа своите редовни ЕП, но сега организаторите и ТВ-продуцентите ги...

Доминација на Чехинките во спустот на Матка

Доминација на кајакарките од Чешка во јуниорска и во сениорска конкуренција (до 23 години) во кајак-спуст на Европското првенство (ЕП) на дива вода, кое...