-2 C
Skopje
23.2.2019 - 10:41

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24401)

Португалија: Една генерација – две титули првак на Европа

Португалија е нов европски шампион за фудбалери до 19 години, а пред две години истата генерација стана континентален првак и на ЕП до 17...

Договор или спогодба – факти или фалсификати

Ургентно отворено писмо пред референдумското прашање Вчера рано наутро испратив ургентно отворено писмо до Талат Џафери, претседател на Собранието, до Зоран Заев, претседател на Владата...

Манифест на мотиката

Внатрешна колумна Нема резон веќе да се пишуваат колумни. Неколку месеци сите трескавично пишуваме на иста тема - името. Јас кажав сè што имав да...

Од готово вересија

Според „акцискиот план“ на премиерот, имплементиран и во собраниската предлог-одлука за распишување референдум, тој треба да се одржи на 30 септември. Интересно е дека...