Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24400)

Болеста беше посилна од стариот морски волк

ЗАМИНА МУЗИЧКАТА ЛЕГЕНДА ОЛИВЕР ДРАГОЈЕВИЌ Музичката легенда Оливер Драгојевиќ почина во Сплит во 71-та година од животот. Тажната вест за смртта на музичката легенда ја...

Ин витрото – огромна придобивка за човештвото

Во првата приватна општа болница „Ре-медика“, во центарот за инвитро-фертилизација, во период од 11 години, откако постои центарот, има повеќе од 4.000 живородени бебиња Точно...

Трамп купува време со трговските преговори со Европејците?

Европејците и натаму се сомневаат дека претседателот, познат по огромната наклонетост кон тарифите, искрено преговара. Дипломати, функционери и аналитичари во Европа се загрижени дека...

Гејмерите се сѐ попопуларни, но уште се далеку од олимписките игри

ИОК размислува да го вклучи и е-спортот на некои од следните летни олимписки игри, но не пред Лос Анџелес во 2028 година Како најбрзорастечки спорт...

Полицијата ги потврди злоупотребите на злетовскиот банкар

Колкави се вистинскиот број оштетени штедачи и вкупната сума што неовластено им била симната од нивните заштеди, од поштенскиот службеник во Злетово, останува непознато,...

Македонија и Белорусија играа за пласман на ЕП 2020

Македонската машка јуниорска ракометна репрезентација обезбеди место во синоќешното финале на шампионатот на Европската ракометна федерација (ЕХФ), дивизија Б, со победата на пенали над...

Антицрковниот речник ја открива намерата на српските владици

Се изгуби ли божјото слово во црковната реторика? Токму преку писменото обраќање и ваквиот речник, аналитичарите ја откриваат намерата на некои од владиците во СПЦ,...

Со миленикот преку граница

Секако, за почеток треба да ја имате потребната документација, односно пасош и сертификат за поминување граница, но и да посетите ветеринар Ако планирате на одмор...

Седум отпаднаа, во трка за титулата се 11 тима

По првата недела од Интернационалниот куп на шампионите води Борусија, а од тимовите со барем два одиграни меча само Јувентус е без пораз Борусија Дортмунд,...