-3.2 C
Skopje
18.1.2022 - 2:27

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24399)

Околу 396 илјади Бугари престојувале во Македонија

Бугарија минатата година ја посетиле 583.026 македонски граѓани, а 396.450 Бугари престојувале во Македонија, покажуваат податоците на Бугарскиот национален статистички институт. Само во јуни...