Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24393)

Далас каубојс е највредниот спортски клуб на светот

Познатиот клуб во американски фудбал (НФЛ) Далас каубојс е највредниот клуб на светот, со 4,8 милијарди долари, покажале најновите истражувања на познатиот економски магазин...

„Л’екип“ ги избра најлошите фудбалери на СП во Русија

Познатиот француски спортски дневник „Л’екип“ на своите милионски читатели им го претстави најлошиот тим на неодамна завршеното Светско првенство (СП) во фудбал, кое се...

Шкендија остана да ја брани честа на македонскиот клупски фудбал во...

Другите македонски претставници, Вардар, Работнички и Шкупи, се збогуваа од Лигата на Европа уште во првото квалификациско коло За разлика од минатата година, кога Вардар...

Коскоска и Петровска се враќаат во репрезентацијата

Бојана Бејатовиќ (2.057 рејтинг-поени), Драгана Николовска (1.856), женската интернационална мајсторка (ЖИМ) Габриела Коскоска (2.033), Катерина Петровска (1.966) и Ивана Манова (1.745) се шахистките што...

Најдобрите велосипедисти заработуваат како просечен фудбалер

Крис Фрум има годишна заработка од околу 3,5 милиони, а победникот на Тур де Франс ќе добие 500.000 евра По Светското првенство (СП) во фудбал...

Европратеници заработуваат милиони евра како „консултанти“

Членови на Европскиот парламент земаат огромни суми од дополнителни ангажмани за време на пратеничкиот мандат. Работењето на страна не е незаконско, но отвора можности...

Не сакам да го соборам Путин

Михаил Ходорковски (55) е еден од најистакнатите прогонети противници на Владимир Путин. Русија го уапси милијардерот во 2003 година откако јавно влезе во вербален...

Трамп го кани Путин да ги посети САД

Доналд Трамп го покани рускиот лидер Владимир Путин наесен да ги посети САД, објави портпаролката на американскиот претседател Сара Сандерс, додавајќи дека веќе се...

Северноцрпнатите иноватори од лабораторијата за идентитетски инженеринг

Единствен проблем со кој моментално се соочуваме е како да го прескокнеме август, оти овој проклет месец е еден невоспитан провокатор, кој упорно се...