12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 9:12

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24384)

Ѓоко Танески вокалист на трибјут-концерт за „Пинк Флојд“

Ѓоко Танески e дел од екипата што го подготвува трибјут-концертот, посветен на култната група „Пинк Флојд“, што ќе се одржи на 26 јули во...

Каква енергија зрачите таква привлекувате

Она што не сакате да ви се случи вам, не правете им го на другите или однесувајте се кон нив онака како што би...

Половина население сака да оди на печалба

Истражувањето спроведено од Советот за регионална соработка во рамките на барометарот за јавното мислење во балканските земји покажало дека речиси половина од албанските граѓани...

Уапсени пет лица во Гнилане

Косовската полиција денеска соопшти дека во околината на Гнилане биле уапсени пет лица осомничени за учество во активностите против уставниот поредок и безбедноста. Во соопштението,...

Дипломатско дообјаснување за црногорските офицери во Косово

Министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ, по реакцијата од српските политичари за испраќање на црногорските војници на Косово, изјави дека тоа...

Вучиќ не се откажува од балканска економска унија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во пресрет на самиот во Лондон побара поддршка од германската канцеларка Ангела Меркел за создавање регионална економска зона на...

Повторно можат да се поднесуваат барања за приватизација на градежно земјиште

Граѓаните повторно можат да поднесуваат барања за приватизација на градежно земјиште во државна сопственост во Управата за имотноправни работи. Со измените на Законот за приватизација...

Колкави се штетите во Струмичко ќе се знае по процените на...

Не се алармантни штетите од невремето што го зафати викендов струмичкиот регион, зашто поголемиот дел од производството е под фолии и заштитено, истакна вчера...

Да се казнат злосторниците за свирепото убиство на младиот Саздовски

Младиот Никола Саздовски од скопската населба Автокоманда, кој беше жртва на напад од злосторници, е погребан. Вчера во колони со возила и знамиња „комитите“...

Турција останува наш најголем поддржувач на Балканот

Можно ли е да има некакво поместување во релациите меѓу Скопје и Анкара по предвремените претседателски избори во Турција и во контекст на последните...