21 C
Skopje
22.10.2020 - 17:33

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24382)

СП 2018 – самрак за многу селектори

Поради слаби резултати, но и други причини, по настапот на СП 2018 селекторското столче го напуштија Хектор Купер, Оскар Рамирез, Адам Навалка, Берт ван...

Јужна Америка пак барем 20 години ќе биде без нова титула

И на четвртото Светско првенство (СП) по ред титулата ќе остане во Европа, односно репрезентациите од Јужна Америка ќе мора да причекаат најмалку уште...

Луковски: Првиот чекор е направен, клубовите се на потег

Овој прв позитивен потег, секако, ќе нема понатамошни резултати ако се остане само на ова. Затоа е потребно да се создаваат и млади квалитетни...

Крис Фрум сам против сите на Тур

Многумина гледачи на големиот екран, поставен на целта, со одушевување го проследиле паѓањето на Фрум во првата етапа, на официјалната промоција пред старот на...

ГМО-држава

Деновиве читам колку се опасни по здравјето и животот ГМО-храната, зеленчуци и овошје. Смртоносни. И на кутиите цигари пишува дека се смртоносни, ама оди...

Политичката приказна за Пинокио

Пинокио, ликот од истоимената детска бајка, сѐ почесто станува редовен прекар за премиерот. Се поставува прашањето дали ваквиот третман е повеќе (не)фер кон Заев...

Јапонска лекција за однесувањето со отпадот

Можеби Јапонците не продолжија понатаму во фудбалското натпреварување за светски прваци, но затоа сите можат да им симнат капа дека се покажаа како прваци...