17.5 C
Skopje
18.7.2019 - 9:08

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24380)

Четврт-финалиња на суперѕвезди, клупски колеги, кумови…

Денеска се играат првите два четвртфинални натпревари на СП 2018, во кои веројатно ќе играат, меѓу другите, Мбапе, Гризман, Погба (Франција), Суарез, Годин, Кавани...

Црна се чума зададе

Написов ќе го започнам со цитат од една македонска народна песна опеана од македонскиот народ, „Црна се чума зададе“: „Црна се чума зададе там...

Македонци, Македончиња и Македончишта

А знаете ли што е македонољубец? Македонољубец е именка од машки род и го маркира оној што ја љуби Македонија. Тој најмногу служи за...

Нов тест за трансатлантското партнерство

Однесувањето на Трамп и неговото демонтирање на одамна воспоставените норми на глобалната дипломатија го иницираат прашањето дали НАТО, сојузот што ја зачува глобалната стабилност...