Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24353)

Декоративните ѕидови – хит во уредувањето на домот

Декоративните ѕидни облоги се вистински хит во декорирањето на ентериерот. Спектарот на материјали и тематски решенија е разновиден, од фототапети до вештачки површини, кои...

Петте точки што не смеат да се допираат

Лага е дека ќе се менува името на црквата, вели владиката Агатангел. Ниту еден член на Светиот архијерејски синод нема да отстапи од светото...

Дуелите од СП во живо на МТВ

Сите натпревари на претстојното СП во Русија ќе бидат пренесувани во живо на Македонската телевизија (МТВ). Оттаму информираат дека проектот ќе биде насловен како...

Русите не можат да победат, Австријците не знаат за пораз!

Домаќинот на Светското фудбалско првенство (СП) Русија, ни на шестата пријателска средба во низа не успеа да забележи победа. Напротив, повторно загуби! Во рамките на...

Вувузели и во Москва!

Навивачките труби што се појавија првпат на Светското првенство (СП) во 2010 година во Јужна Африка и кои на многумина им предизвикуваа главоболки на...

Митревски: Романците работат во сенка, мора да одиграме максимално

Не се селекција од која треба да стравуваме, но не треба да се потцени. Имаат добри ракометари што играат во Германија, Франција, но и...

Северна Кореја сака да стане како Пакистан

Американски функционери заговараат либиски модел за Северна Кореја, но таа веројатно повеќе сака да биде како Пакистан. Двете држави веќе соработуваа на нуклеарниот развој Доналд...

Време е да се објасни „либискиот модел“

Во администрацијата на САД отворено се зборува за спроведување на „либискиот модел“ во Северна Кореја. Пјонгјанг, пак, нагласува дека токму судбината на Гадафи го...