Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24333)

Шампионска промоција на Манчестер сити, нови рекорди на повидок

На победничкиот, супериорен пат до освојувањето на титулата и на две кола до крајот (натпревари со Брајтон и со Саутемптон), Манчестер сити собори и...

Меси е пред повторно освојување на „златната копачка“

Лионел Меси даде гол за Барса против Реал во „ел класико“, за него 33-ти на 34 натпревари сезонава во шпанскиот шампионат, со што се...

„Ел класико“ по старо, голови, исклучување, контроверзии

Барселона, која веќе ја обезбеди 25-та шампионска титула, ремизира со Реал (2-2) по што и натаму е без пораз по 35-те првенствени кола (26...