Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24327)

Арсенал имаше сѐ, но не победи

Арсенал 80 минути играше со фудбалер повеќе, гостите немаа ниту тренер на клупата, лондончани имаа посед на топката од 72 отсто (85 отсто во...

Обрадовиќ ќе атакува на 10-та европска титула

На фајналфорот во Белград сигурно ќе играат Фенербахче и Жалгирис, а вчера играа ЦСКА - Химки (2-1 во победи) и Реал - Панатинаикос (2-1) Литвански...

Гонзалес: Подготвени сме и мотивирани, сакаме уште еден фајналфор

Постои одреден психолошки притисок, бидејќи многумина мислат дека лесно ќе биде да се победи во Скопје. Сепак, имаме голема можност, која треба да ја...

ЕП 2024 во Германија или во Турција

Германија досега била домаќин на едно ЕП и две СП, а Турција досега не била организатор на светски или континентален фудбалски собир Германскиот фудбалски сојуз...

„Вембли“ се продава за една милијарда евра

Можен купувач е Пакистанецот со американски пасош Шахид Кан, газдата на фудбалскиот клуб Фулам, кој се надева дека договорот со Фудбалската асоцијација на Англија...

Заканите во рамките на НАТО

Во сојузот изграден на демократските идеали се забележува подемот на авторитарните лидери Роб Бершински Во предизборието, повеќето набљудувачи сметаа дека тој сигурно ќе победи, долгогодишниот евроазиски...

Злосторство без казна за ирачката војна

Бившиот претседател на САД Џорџ Буш или членовите на неговата администрација сигурно нема да одговараат пред суд за почнување војна на агресија против Ирак...